Територіальні органи ДПС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

У м. Краматорськ на семінарі платникам податків розповіли про Електронні сервіси ДПС

15.04.2021 -

У рамках стратегії втілення інноваційних цифрових рішень Державна податкова служба України постійно розширює спектр електронних сервісів для платників податків. З метою інформування громадян та суб‘єктів господарювання про нові та вже діючі електронні сервіси податківці Головного управління ДПС у Донецькій області регулярно проводять роз‘яснювальну роботу. Так, 15 квітня 2021 року у місті Краматорськ за допомогою скайп-зв`язку було проведено онлайн-семінар на тему «Електронні сервіси ДПС для платників податків».

Завідувач Краматорського сектору електронних сервісів управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Донецькій області Юрій Мелехов розповів про вже запроваджені Державною податковою службою України сервіси - Е-кабінет, Е-ПДВ, Програмні РРО, Е-Повернення, Е-Субсидія, Е-прозорро, ID14, Е-малятко, InfoTAX, Спрощений Е-докуметообіг.

Також, платники податків мають можливість використання Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.tax.gov.ua/). Це сервіс, в якому у форматі питань – відповідей представлена офіційна позиція ДПС України по всіх напрямах чинного податкового та митного законодавства.

Спікер звернув увагу учасників скайп-вебінару на те, що триває Деклараційна кампанія 2021, в рамках якої громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають право подати декларацію за 2020 рік, останній день подання якої – 30.04.2021. Найбільш швидко та зручно це можна зробити через Електронний кабінет, вхід до якого здійснюється з будь-якого комп’ютера, підключеного до Інтернету за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДПС України, використовуючи кваліфікований електронний підпис.

Юрій Мелехов звернув увагу учасників онлайн-семінару, що ДПС України у 2020 році було запроваджено програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО), які є альтернативою класичним касовим апаратам. Зареєструвати програмний РРО можна швидко та просто. Допомогою для цього є відповідний відеоурок (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/6842.html), розроблений Державною податковою службою України.

Також, спікер довів до відома платників податків про можливість сплати всіх поточних платежів, податкового боргу за такими платежами та недоїмки з єдиного внеску, грошових зобов'язань, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень за допомогою Єдиного рахунку, який запроваджено ДПС України з 1 січня 2021 року. Такий спосіб сплати податків є комфортним, оскільки скорочує платникам фінансові витрати і час на формування розрахункових документів.

Окрему увагу Юрій Мелехов приділив новому спільному проєкту Міністерства цифрової трансформації та Державної податкової служби. Так, відтепер будуть доступні сервіси податкової служби на двох платформах – в Електронному кабінеті платника та на Порталі Дія. Запуск електронного підпису у Дії відкриває нові можливості для цифровізації послуг для бізнесу. Інтеграція послуг податкової служби в Дії дозволить підприємцям та громадянам в кілька кліків сплатити податки та подати декларації для ФОПів на спрощеній системі оподаткування. Також через Дію українці отримуватимуть сповіщення про граничні строки оплати, наявність податкових зобов’язань або заборгованості. Це допоможе уникнути штрафів та зекономить кошти підприємців.

Крім того, буде інтегровано Дію з банками. Завдяки цьому за згодою користувача Дія робитиме запит до банку або банків (якщо ФОП має відкриті рахунки в кількох), і відображатиме загальну суму надходжень за обраний звітний період з ФОП-рахунку або рахунків.

Також, восени планується запуск нових електронних сервісів – електронний акциз та електронна марка. Це суттєво спростить процес замовлення, обліку та сплати марок для виробників та експортерів. Що важливо, кожен українець зможе перевірити справжність акцизної марки онлайн та миттєво повідомити про порушення. У рамках першого пілоту – алкогольна продукція.

Цей проєкт сприятиме мінімізації впливу людського фактору, що відповідно,  дозволить посилити контроль за обігом підакцизних товарів на державному рівні та створити дієвий механізм боротьби з фальсифікованими чи незаконно ввезеними на територію України підакцизними товарами. Також вдасться поліпшити координацію та взаємодію роботи державних і громадських організацій з контролю за обігом маркованих підакцизних товарів на основі обміну інформацією та спростити документообіг.

Учасники онлайн-семінару отримали практичні поради та відповіді на актуальні питання.

Наприкінці семінару було зроблено акцент, що зручне спілкування з податковою службою через Електронний кабінет виключає особистий контакт та запобігає поширенню небезпечного COVID-19. Максимальне використання можливості електронних сервісів ДПС та Електронного кабінету дозволяє суб’єктам господарювання зручно вести бізнес та економити свій час.

З усіма електронними сервісами, які розміщені на офіційному веб-порталі ДПС, можна ознайомитися за посиланням: https://tax.gov.ua .

Всі актуальні новини, роз’яснення у сфері податкового законодавства платники податків можуть оперативно отримувати з першоджерел - на WEB-сайтах Державної податкової служби, Головного управління ДПС у Донецькій області та на відповідних офіційних сторінках у Facebook, YouTube та Telegram.

Державна податкова служба запрошує всіх до онлайн спілкування!